O nás

Historie mé firmy započala už v roce 1969, kdy byl zahájen provoz nejdříve „na povolení“. Tenkrát jsem přímo navázal na rodinnou tradici výroby umělého kamene a opracování přírodního kamene.

VLADIMÍR NOVÁK

Práce kamenické a kamenosochařské

V roce 1990 jsem získal Živnostenský list.

Praxi a odborné zkušenosti jsem nabyl u svého strýce – bratra mé maminky Anny Novákové – pana Františka Hanáka ze Zlechova. Pan Hanák byl vyučen zase svým strýcem – Antonínem Sojákem, jenž vlastnil kamenosochařství ve Strážnici, kde pracovalo kolem 40 dělníků v době největší nezaměstnanosti.

Dalším mým učitelem byl pan Antonín Omelka živnostník z Olší – v části obce Zlechov.

Kamenosochařství Novák v současné době zaměstnává  kolem 30  pracovníků.

Můj starší syn Vladimír Novák vystudoval obor reprodukční kamenosochař v Hořicích. Nyní pracuje v obchodním  oddělení, navrhuje pomníky a vysekává nápisy a reliéfy do žulových desek.

Mladší syn David řídí výrobu, sklad  a velkoobchod žulovými deskami.

Firma se nachází na dvou místech – kancelářenápisárna a dolešťovací dílna sídlí nedaleko od centra Tupes v části zvané Souhrady (směrem na Velehrad), sklad s hlavní výrobou je v průmyslové zóně v bývalých prostorách zemědělského družstva též směrem na Velehrad.

Hlavní pilíř naší výroby tvoří návrhy kompletních pomníků včetně jejich realizace.

Restaurujeme památníky a kříže z pískovců, které byly převážně vytěženy z okolních malých lomů nebo v Hořicích či Ostroměři. Restaurované památníky můžete vidět v Jankovicích, Babicích, Kostelanech, Huštěnovicích a také v Tupesích.

Jednou  ze zajímavých zakázek v blízkém okolí bylo zlacení vstupní brány na zámku v Buchlovicích a přezlacení kopule na Barborce. Vyráběli jsme nové pomníky padlým na hřbitově na Salaši, obnovujeme náhrobky pro farní úřad na Velehradě.

* Jednou z prestižních zakázek je výroba křtitelnice – republikového unikátu – v Archeoskanzenu Modrá. Jedná se o obřadní nádobu ve tvaru velkého kalichu, ve které byl podle některých teorií pokřtěn první český kníže Bořivoj.

* Další cenné dílo, jenž vzniklo částečně v naší dílně je památník / kašna Sv.Zdislavy v Křižanovicích.

V roce 2013 jsme na trh zavedli námi vyráběné hranaté žulové obaly na květinovou výzdobu (včetně plastového květináče uvnitř) a hranaté urny ve všech barevných provedení žuly. Jsou velmi estetické, mohou být zdobeny zlacenými nebo stříbřenými ornamenty. Na těchto urnách výborně drží porcelánové fotografie a nápis se jménem je velmi dobře čitelný. Jsme jediní výrobci těchto produktů v celé ČR ! V roce 2014 v nabídce přibyl žulový obal pro 2 urny.

Veškeré materiály jsme začali dovážet z italské Verony. V současné době nakupujeme kromě Itálie také ve ŠpanělskuIndii a v Číně (levnější verze drahých materiálů – především k výrobě rámů).

Náš sortiment tvoří převážně odstíny černé žuly až po absolutně černou, žuly barevné – modrá Vizag Bluezelená – Olive GreenVerde Gloriarůžová – Paradiso a červené – Indian AuroraRosso AfricaMulticolor, žuly světlé s různými odstíny zrna v kresbě a různé jiné. Český lom je zastoupen žulou TIS.

Vyrábíme také z pískovce, travertina nebo mramoru ( Carrara, Daino, Emperador..).

Z velké části materiálů pořídíme na zakázku i dlažbu. Velmi rádi také pro zákazníky objednáváme Onyxové desky různých barev, ze kterých vždy vznikají unikátní výrobky.

Díky modernímu strojovému zařízení naší firmy jenž stále doplňujeme a díky velkým skladovým zásobám můžeme našim zákazníkům  nabídnout téměř okamžitě, co potřebují.

Výborné dlouholeté vztahy s našimi dodavateli – založené na solventnosti a čestném jednání nám zajišťují možnost nabídnout všechny  výsledné produkty za konkurenční ceny!

Smyslem naší práce je přistupovat ke každému zákazníkovi individuálně a snažit se dle možností vyjít vstříc jeho požadavkům.

Vladimír Novák st.

a zde pro Vás všechny výrobky vyrábíme…